Wpisy z kategorii Daj się poznać 2017
Strona 2
-
ComSemRel – raport wojenny #5
Zbliża się koniec konkursu, a ja… nie zacząłem praktycznie żadnych sensownych prac nad ComSemRelem.
-
Skok z wieży Babel
Przecież najpopularniejsze narzędzie w ekosystemie JS nie może być całkowicie zepsute i dodatkowo nie posiadać żadnej sensownej dokumentacji, prawda? Jeśli na to pytanie, Drogi Czytelniku, odpowiedziałeś twierdząco, to muszę Cię zmartwić: jak najbardziej może. I przekonałem się o tym, nie po raz pierwszy zresztą, na własnej skórze.
-
ComSemRel – raport wojenny #4
Od ostatniego raportu minął tydzień, więc pora przyznać się po raz kolejny, jak bardzo mało udało mi się zrobić. Na szczęście tym razem wymówką nie jest bynajmniej lenistwo, a permanentny brak czasu, który poświęcam na rzeczy inne niż konkurs i rozwijanie moich pet projektów (tak, mimo wszystko mam życie!).
-
Mam nierówno pod sufitem
Z ciekawości przeglądnąłem sobie ostatnio statystyki WebKrytyka (by sprawdzić, czy nowy agregator treści przyniósł trochę ruchu) i zauważyłem, że ostatnio wpadło mi trochę ruchu z Wykopu. Poszukałem skąd dokładnie pochodzi ten przypływ użytkowników i znalazłem wątek dotyczący kursów Mirosława Zelenta. Cóż, od pewnych rzeczy – jak widać – nie sposób się uwolnić.
-
ComSemRel – raport wojenny #3
Zastanawiacie się, co takiego ciekawego stało się w ostatnim tygodniu w ComSemRelu? To Wam powiem: ABSOLUTNIE NIC.
-
Potrzebujemy zachowań, nie dziedziczenia!
This article is also available in English!
Choć tydzień temu obwieściłem śmierć Web Components, nie byłbym sobą, gdybym nie usiadł na chwilę i nie zaczął myśleć, czemu pewne rzeczy nie działały tak jak powinny i co się schrzaniło. Najbardziej interesowała mnie kwestia owego nieszczęsnego atrybutu
[is]
, o który toczone są zażarte boje. I wówczas zrozumiałem, że W3C po prostu źle podeszło do tematu. -
ComSemRel – raport wojenny #2
Czas płynie nieubłaganie, zatem przyszła pora na kolejny raport wojenny z frontu walki o lepszą automatyzację release’ów.
-
Web Components – koszmar minionego lata
Ach, moje kochane Web Components, o których – jak to zauważają i wytykają mi nieraz znajomi – mogę rozprawiać godzinami, a i tak mi mało. Gadałem o nich na żywo, pisałem o nich zanim się stało to modne i narzekałem na nie jeszcze przed nadejściem ich ery. Aż w końcu nadeszły szczęśliwe czasy, w których Web Components mają natywne wsparcie. I co?
I g… nic, jak było źle, tak jest źle, jeśli nie znacznie gorzej. Ale po kolei.
-
ComSemRel – raport wojenny #1
Dzisiaj pierwszy raport z placu boju o lepszą automatyzację releasowania oprogramowania open source! Wieści nie są dobre, ale wciąż nie tragiczne (przynajmniej jak na mnie).
-
npm, why? O organizacjach słów kilka
Jeszcze nie tak dawno temu (przed początkiem tego tygodnia) npm umożliwiało tworzenie organizacji jedynie po uiszczeniu opłaty w wysokości kilku dolarów od każdego użytkownika w organizacji. Była to o tyle dziwna decyzja, że na GitHubie organizacje dla projektów open-source zawsze byly całkowicie darmowe i wręcz naturalne. Dziwność tej decyzji potęgował także fakt, że w Composerze (“konkurencji” npm-a w ekosystemie PHP) również takie rozwiązanie było od dawna i również darmowe. W npm za tę przyjemność trza było płacić.